Şuan sitemizde 4 salonda toplam 213 kişi bulunmaktadır.
normal okey

Her yerde okey oynayabilirsiniz! Evde, arabada, sokakta, parkta, istediğiniz zaman. Bilgisayar, telefon veya tablet üzerinden oynanır. Kişi yalnız ise ve canı sıkılıyorsa Sanal okey oyunu tercih edebilir.

Oyuncu normal okey bilmiyorsa sanal okey oyununu oynayarak hem pratik yapmış olur hem de oyunu daha iyi kavramasına yardımcı olur. Sanal okey oyunu, kişiye evde, sokakta, kafede, otobüs durağında ve daha birçok yerde para kazanma amacı gütmeden oynayabilme imkânı sunar.

Normal okeyden bazı durumlarda farklıdır çünkü Sanal okey oyununda 106 tane taş vardır. Taşlar ekranda ıstakaya dizilir. Taşlar yine 4 farklı renktedirler ve 2 adet sahte okey bulunur taşların içinde. Ayrıca ortaya sayısı ve rengi görünen bir taş konulur, bu da hem göstergedir hem de okeyin bir alt sayısıdır. Yani ortaya konulan taş 5’li siyah ise okeyimiz 6’lı siyahtır aynı şekilde otomatik olarak göstergemiz 5’li siyahtır. “Sahte okey” bu durumda sadece 5’li siyah gerekli olan yere konulabilir.

sanaal okey

Her Yerde Okey Oynamak: Sanal Okey

Okey Oyna gibi her taşın yerini alamaz. sanal okey salonları aynı normal okey de olan kuralları içerisinde taşlar dizilmelidir. Eğer oyuna başlamadan önce göstergeniz olduğunu fark ederseniz, bunu sanal okey oyunu üzerinde ortada kapalı olarak bekleyen taşın üzerine koyarak kasadaki miktarın neredeyse yarısını kazanabilirsiniz.

Normal okeyde olduğu gibi 15 taş alan kişi eline uymayan veya lazım olmayan taşı atarak başlar. Bazı sistemlerde her oyuncuya belirli süre tanınır ve o süre içerisinde oyunda herhangi bir taş alma veya atma işlemi gerçekleştirmezseniz sistem otomatik olarak ıstakanızdan rastgele bir taş seçip diğer oyuncuya atabilir.

sanal okey salonları

Bu yüzden oynarken dikkatli ve dakik olmak önemlidir. Tüm taşlarını toplayan ve elini açmak isteyen oyuncu 15. Taşını masanın ortasındaki taşın üstüne koyarak oyunu açmış olur. Fakat normal okeyde olan durum sanal okey oyunu içinde geçerlidir.

Açmadan önce ıstakanızdaki taşları tekrardan gözden geçirin yoksa sistem hatayı fark eder ve puan kaybedebilirsiniz. Aynı normal okey oyunu gibi sanal okey oyununda da oyuncu dilerse çift oynayarak oyuna eşlik edebilir. Yani, bir nevi sanal okey salonları kurulmuş oluyor.